[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2184: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2184: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4529: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4531: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4532: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4533: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
KotOR2.pl - Forum • Zobacz wątek - Znamy już płeć Wygnańca... a raczej...

Zaloguj | Zarejestruj

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lip 2006, o 18:46 
Wybraniec
Wybraniec
Ostrzeżenia: 0 / 4
November napisał(a):
Jeszcze jedno, niech ci mądrzy od wookiepedi tudzież kanonu pokażą w oryginalnej sadze (ze szczególnym naciskiem na epizody 4,5,6) Mistrza Jedi - Kobietę...(o sithach nawet nie wspomnę)

W oryginalnej sadze to nie za bardzo są kobiety-Jedi (zwłaszcza tacy "szczególni"). W książkach zapewne jest ich pełno ... A i KoTOR to nie oryginalna saga przecież :D

Zobacz profil  Offline

Tytuł:
PostNapisane: 10 lip 2006, o 19:01 
Praktykujący
Praktykujący
A ja tak myślałem. Revan facetem, a Exil kobietą. I widać miałem rację. Według Kanonu Revan jest facetem po light.

Zobacz profil  Offline

Tytuł:
PostNapisane: 10 lip 2006, o 19:18 
Jedi Honorary Consul
Jedi Honorary Consul
Ja zawsze wyobrażałem sobie Exile jako kobietę... W pierwotnej wersji gry postać miała romans z Kavarem, na co wskazują rysunki Aimostudio... I zgadzam się z Anakinem- Revan też była kobietą ;)

Zobacz profil  Offline

Tytuł:
PostNapisane: 10 lip 2006, o 19:29 
Jedi Honorary Consul
Jedi Honorary Consul
Za dużo sesksmisji.

Ja dalej uważam, że Exil powinien być facetem? Dlaczego? Bo jeśli taki Revan chciałby sobie lachona załatwić to zamiast malaka wziąłby Exila(jeśli jest kobieta) na ucznia. A tak, jakiś przydupas jest uczniem, a kobieta generałem i strategiem. Nie no ludzie, paranoja.

P.S. Zgadzam się z Novemberem.

Zobacz profil  Offline

Tytuł:
PostNapisane: 10 lip 2006, o 19:53 
Jedi Honorary Consul
Jedi Honorary Consul
Do Novembera-> Nie wiem czy dobrze cię zrozumniałem, ale czy wysokiej rangi Jedi nei mogła by się zakocha w zwykłym padawanie, żołnierzu/łajdaku ?
Czy Revan nie mogła by się zakochac w zwykłym żołnierzu, bo to plama na honorze?
To tak jak by:
-Admin nie mógł zakochac się w userze
-Sławna osoba nei mogła zakochac się w zwykłej/zwykłem mieszkańcu/mieszkance.
Jeśli wychodzisz z takiego założenia to czemu Anakin zakochał się w Padme, a nie w jakiejś Mistrzyni Jedi :>
Do Magellana-> Czy kobieta nie mogła by byc generałem lub strategiem, w czym ona gorsza od faceta - muszę uwaza bo zaraz z "równouprawnienia wyjadę" xD
Osobiście znam kilka kobiet, które są bardziej bezwzględne i krwiożercze niż mężczyźni.

PS: Aimo rulzz xD
PS2: Ostatnio była aktułalizacja. ;)

Zobacz profil  Offline

Tytuł:
PostNapisane: 10 lip 2006, o 20:35 
Początkujący Jedi
Początkujący Jedi
czlowieku, to co rysuje sobie aimo to jej sprawa, a to nie znaczy ze tak ma byc. no dobra... moze dziewczyna pasuje na exile ale sory....nie bedzie pary z revanem! bo zabije! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: zresztą ... exile studiowal/a na coruscant dlatego revan nie wzial jej na ucznia bo jej nie znal! i nie byla na dark side... i niewiedzial jaka ma sile, to chyba jasne?! zresztą malak to byl jego qmpel ktory z nim stanąl do walki jako [ioerwszy....

Last FM- Annjul
IIKor.12,10

Zobacz profil  Offline

Tytuł:
PostNapisane: 10 lip 2006, o 20:36 
Adept
Adept
Do Anakina:

Nie nie o to mi chodziło, tylko o to że będzie na straconej pozycji, Revan (m) ma Bastilę która jest potężniejsza od Cartha a Exile (m) ma Visas która takich Attonów/Disciple zjadła by na śniadanie... No i jak taki mądry jesteś, pokaż mi z historii Generała-Kobietę, :lol: która doprowadziła do zwycięstwa jakąś armię ( tylko bez pani Jadzi z klanu moherów) :lol:
Zakochiwać się może w kim chce, ale Revan/Exile(m) nie dość że ma najładniejsze dziewczyny z całej gry, to jeszcze odpowiednio wyszkolone więc się nadają na dowódców a Revan/Exile(k) ech... albo podstarzały mandalor albo nieopierzony padawan, jak zawsze wychodzi że kobieta kieruje się uczuciami...Żeby chociaż tak któregoś mistrza Jedi poderwała abo Nihiliusa no to to tak ale takich frajerów... i gdzie nadają się na zastępców? no może Carth jeszcze ujdzie ale Atton czy nie daj boże Disciple..Toż to gorsze od naszego rządu by było, chyba banda pijanych Sithów by rozniosła Armię prowadzoną przez tych loli z KotOR 2 :D

A Anakin wybrał mądrze, po pierwsze Królowa a nie szara myszka a po drugie bez mocy...co mu będzie pod kopułą grzebać, jeszcze by go przekabaciła i zamiast Vadera byśmy mieli pantoflarza z 6 dzieciaków:lol:

A co do krwiożerczości kobiet, zgadzam się z tobą tylko że to zawsze jest emocjonalne a u mężczyzn wyrachowanie i z zimną krwią, no to tyle bo zaraz mnie od szowinistycznych świń ktoś zbluzga :P

Zobacz profil  Offline

Tytuł:
PostNapisane: 10 lip 2006, o 20:53 
Jedi Honorary Consul
Jedi Honorary Consul
O nie nie nie, droga Darth Lee. Malak poszedł za Revanem bo on był genialny. Tam było tyle koleżeństwa ile wody święconej w piekle.

Co do płciowości bohaterów to zasadniczo nie widzi mi się potężny Jedi tudzież Sith jako kobieta. Jak napisał November, kobiety kierują się uczuciami. No i wyobraźmy sobie sytuacje: Wielka Jedi vs Wielki SIth. Kobieta kocha Sitha. No i zamiast go dobić to przytula się do niego i czule szepcze. On z wyrachowaniem traktuję ją mieczem ewentualnie Mocą i co? Koniec wielkiej Jedi. Jedynie Bastila, ale ona miała ten dar i dlatego była dobra. Reszta kobiet Jedi poległa. Z całym szacunkiem, ale kobiet nie ma jako wielkich wojowniczek, które zatiumfowały. Jedyna Joanne D'Arc ale ją dorwali.

Podsumowując. Kobieta nie może być Exilem, choć twórcy kanonu stwierdzili inaczej. Możecie mnie wytykać palcami, bluzgać na mnie i w ogóle, ale to moje zdanie i nie zmienie go. Dla mnie Exil nie był kobietą.

Zobacz profil  Offline

Tytuł:
PostNapisane: 10 lip 2006, o 20:54 
Jedi Honorary Consul
Jedi Honorary Consul
Discipe i Atton są słabi :shock: w świątyni Freedom Nada robili taki "rozgardiasz" ze pięknie było patrze jak wystarcza jeden atak na powalenie Lorda sith xD
Ale doś z gry, ale co to ma dożecay czy Revan i Exil(k) mają słabszych chłopaków niż Revan i Exil (m). Przecierz Revan(k) i tak opuściła cały swój team i tak pewnie zrobi Exil(k)
Ja tam wolę Cartha od Bastili(nie żebym był inny xD)
Za mało wy ludzie wiecie o miłości... <- odezwał sie znawca xD
Ja ta mówię swoje, ty mówisz swoje, a oni mówią swoje....
Ten temat nie dojdzie do nikąd, lepiej zrobic jakąś ankietę na ten temat, a nie drążyc i kłucic się.

PS: Pani Jadzia to najlepszy przykład....

Zobacz profil  Offline

Tytuł:
PostNapisane: 10 lip 2006, o 21:27 
Adept
Adept
Do Anakina/y

Dobra nie będę się kłucić :D masz rację Anakina była dziewczyną, z Padme ukrywali sie bo po pierwsze głupio się przyznać Królowej że jest Lesbijką, a po drugie Anakina sie ukrywała. Luke i Lea powstali dzięki możliwościom Inżynierii Genetycznej, materiał DNA pobrali z prześcieradła Master Yody i po wyselekcjonowaniu i przerobieniu genotypu żeby człowiek wyszedł zapłodnili ją InVitro.(To tłumaczy potęgę Mocy jaką miał Luke) Anakina wcale nie przegrała walki z Obi-wanem, specjalnie się podłożyła żeby Imperator mógł ją zakuć w blachy i wstawić modulator głosu ( kurcze problemy dziewczyna miała, nie dość że jej piersi rosły, ale to jeszcze pół biedy bo szata Jedi jest w miarę luźna, ale strasznie ją męczyło zaniżanie tonacji głosu i miała tego dość). Książe specjalnie jedno adoptował żeby jako przyjaciel rodziny kryć tajemnicę i jakby co poświadczyć że jest ojcem.

Oficjalnie dziś poproszę o zmianę twojego Nicka na Anakina i stworzenie rangi Adeptka Mocy dla ciebie :P

Tylko jak mnie Lucas pozwie za herezję to ty płacisz! Do spółki możesz wziąść tego gościa co te głupoty rysuje...

Zobacz profil  Offline

Tytuł:
PostNapisane: 11 lip 2006, o 08:05 
Jedi Honorary Consul
Jedi Honorary Consul
Na Wookieepedię nie ma się co specjalnie powoływać, bo ona tylko opisuje - w najlepszej sytuacji - to, co jest zawarte w źródłach oficjalnych (a czasem pojawiają się też w niej śmieci i dzikie spekulacje oraz myślenie grupowe, ale to temat na inną bajkę).

Po co w ogóle jakaś 'wersja oficjalna'? Ano po to, żeby istniała jedna, spójna wersja świata SW. Dlatego w grach komputerowych otrzymujemy do wyboru ileś wariantów (chociażby słynny wybór light/dark w pierwszej Jedi Knight), ale zawsze ostatecznie jeden z nich jest określony jako kanoniczny. Kanoniczny dla historii świata SW - nie znaczy to, że nikt nie może sobie grać w innych wersjach: Revanem - kobietą, Exile - mężczyzną czy też Katarnem - Imperatorem. Na potrzeby kolejnych produkcji kanon jest jednak taki, jaki jest - mnie też np. nie podoba się to, co zrobiono z Selkathami, ale cóż...

Co do kobiet-dowódców, to od razu przychodzi na myśl nasza swojska Emilia Plater, tudzież Joanna d'Arc. I mnie się to podoba - w końcu jakaś różnorodność w świecie SW. Jeszcze pozostaje pytanie, kim był(a) Jaden Korr i jak ostatecznie potoczyły się jej/jego losy.

Do Wygnanej jako kobiety IMHO lepiej pasuje jej reakcja na masakrę na Malachorze, czy też nieustający konflikt z Atris.

A podrywanie nie jest najważniejsze, kiedy decydują się losy Galaktyki i Mocy ;D

Zobacz profil  Offline

Tytuł:
PostNapisane: 11 lip 2006, o 11:28 
Jedi Honorary Consul
Jedi Honorary Consul
Nie, no bez przesady xD
Przecierz pisałem że nie jestem "inny" , ale chyba zamieszczę twoją wypowiedż na nonsensopedii...<- tam gdzie jej miejsce
A pozatym mam nick: Anakin, a nie Vader bo Vader to byl taki ziemniak z spaloną skórką na głowie...
A pozatym Anakin w rodzaju żeńskim odmienia się:
M.Anakin
D. Anakin
C.Anakin
B.Anakin
N. z Anakin
Msc. o Anakin
W. o! Anakin!
Tak zamo jak z Revan, wyraz pozostaje taki sam we wszystkich przypadkach... :P
PS: A podobno to ja jestem kiepski z polskiego :D

Zobacz profil  Offline

Tytuł:
PostNapisane: 11 lip 2006, o 12:43 
Adept
Adept
Anakin-
Jeżeli nie załapałeś to cały mój poprzedni post był pastiszem na brednie wypisywane przez kanon i wookiepedie...
Co do samego imienia i znajomości polskiego- w naszym języku imiona odmienia się zarówno przez przypadki jak i formę, przykład:
Krzysztof-Krzysztofa, Wiesław-Wiesława, Ryszard-Ryszarda może to są Archaiczne tryby niemniej jednak funkcjonujące w języku polskim logiczne więc jest że także imię Anakin w formie żeńskiej będzie brzmiało Anakina, to tyle na temat polskiego.
Co do kanonu, zaimplementowali niejako na siłę kobiety żeby wprowadzić równowagę płci no i dać możliwość wyboru, w grach jest tak samo, z jednej strony jest to ukłon w stronę dam które chcą zagrać z drugiej pozwala inaczej rozwinąć wątek. W grach RPG jest to standard i w większości udany, Neverwinter Nights-Kobieta-palladyn,Elfka- mag itd. A w uniwersum Star Wars jest to zrobione na siłę żeby dostosować je na potrzeby szerokiej rzeszy graczy w tym także kobiet.
Ale jeżeli spojrzymy na to z punktu twórców to wygląda to troszkę inaczej:Zakon rycerzy Jedi wzorowany jest na organizacjach historycznych - Templariusze, Krzyżacy itd. zarówno w szatach ( tuniki, płaszcze z kapturami) jak i klasycznej broni (miecze) - wniosek: stwierdzenie że jakikolwiek Jedi był kobietą nadaje się do "nonsensopedii" jak to ładnie napisałeś...
A co do twojej inności nic takiego nie twierdziłem, ale jak będzie następne spotkanie otwarte z Prof. Lwem-Starowiczem to pójdę i przedstawię mu twój tok myślenia po czym diagnozę przedstawię na forum, no chyba że będzie zbyt ostra to tylko na PM ;)

Zobacz profil  Offline

Tytuł:
PostNapisane: 11 lip 2006, o 13:58 
Początkujący Jedi
Początkujący Jedi
haha a wiec Jaden powinni nazywa Jadena jakby byla kobietą? xD no i jak ktos juz tam rzekl, nie trzeba sie powolywac na wookiepedie. Moze ten obsidian czy cos takiego tak sobie to widzial, ale to od nas zalezy. I zgadzam sie z magellanem, co on tam napisal. fakt byc moze pasuje ze exile to dziewczyna, w koncu sw nei rzadzą sami faceci, chcieli byc moze to odmienic i dac dziewczyne ale naprawde, to nasze widzimisie rzadzi naszym swiatem kotorowym i tyle ;) i atton to i tak dupa jak cholera :/ glupiec ze nie moge, w dodatku ze slabym zyciem itp. i lubie sie klucic :P mamy kolejny temat na 20 stron xD pamietajcie! to my rzadzimy swiatem sw na swoj wlasny sposob! xD do broni przyjaciele, na pochybel! x]

ps. dziewczyna na revana nie pasuje. i jest troche tego przykladow...
ps2. a ja wole zdecydowanie bastile (jedna z najbardziej interesujących postaci sw, przynajmniej dla mnie) od tego zolniezyka w mudnurku ktory nie umie trzymac karabinu xD (boze jak on mnie wkurza! :twisted: )

Last FM- Annjul
IIKor.12,10

Zobacz profil  Offline

Tytuł:
PostNapisane: 11 lip 2006, o 17:27 
Adept
Adept
Bastila idź z nią do diabła wole Visas ta to jest babka :D

Zobacz profil  Offline

Tytuł:
PostNapisane: 11 lip 2006, o 18:17 
Poszukujący
Poszukujący
w zakonie jedi bylo przesuwalo sie wiele kobiet. np. secura i Ti.

Moc miala jednakowy wplyw na kobiety i mezczyzn, wiec nie wiem czemu, novemberze, uwazasz ze "stwierdzenie że jakikolwiek Jedi był kobietą nadaje się do "nonsensopedii" ".

zakon jedi ma sie nijak do struktury zakonu krzyzakow i templariuszy. lucas wzorowal jedich (zafascynowany japonskimi produkcjami) na samurajach.

Zobacz profil  Offline

Tytuł:
PostNapisane: 11 lip 2006, o 18:24 
Jedi Honorary Consul
Jedi Honorary Consul
No to tym bardziej. Samurajowie byli najlepszymi wojownikami świata. I nie było tam kobiet. Ludzie sami sobie zaprzeczacie.

Zobacz profil  Offline

Tytuł:
PostNapisane: 11 lip 2006, o 20:17 
Początkujący Jedi
Początkujący Jedi
eh niewiem czy wiecie ale igracie z ogniem panowie :twisted: :twisted: przeciez wiele jedi'ek było... dobrymi jedi :D:D co jest? ze jak dziewczyna to odrazu słaba?! no dalej, chetnie sie pokloce z takimi facetami jak wy! a tak wogole o co wam chodzi w tych ostatnich wypowiedziach i o czym gadamy? ze faceci są lepszymi lordami od dziewczyn czy co?! moc dziala z taką samą silą na male i female, wiec co to za gadka z 'uczuciami' ?! to ze mowie ze exile bardziej pasuje na faceta to sory, ja nie jestem szowinistką! ale cos widze ze magellan ma coś w sobie z tego... :twisted: :twisted: ktos widzial moze 'przyczajonego tygrysa i ukrytego smoka?' czy tam rządzili faceci w sztukach walki? oj cos im nie szło z czego pamietam... wiele w filmach i ogolnie w sw bylo dobrymi wojownikami i wogole, wiec co to za gadki-szmatki? zgadzam sie z tym ze exile to facet ale nie mowie ze od razu faceci muszą byc lepsi od dziewczyn! <sw122> to ze obi wan lub anakin czy imperator to nie laski to nie znaczy ze mozna nam se tak nawalic! cos ten temat schodzi na bok...

ps. oj cos sądze ze bede miec klopoty :/ panowie spokojnie... :lol:
ps2. moj kolega powiedzial : hmm...kobiety i faceci są na równi. słabsze fizycznie ale mogą lepiej manipulować :P uwaga!
:lol: :lol: :lol:

Last FM- Annjul
IIKor.12,10

Zobacz profil  Offline

Tytuł:
PostNapisane: 11 lip 2006, o 20:44 
Jedi Honorary Consul
Jedi Honorary Consul
Broń Panie Boże. Nie jestem szowinistą a tym bardziej nie mam zamiaru się kłócić. Jednakowoż polemiką taką jak o Revanie nie pogardziłbym. (Ehh te czasy).

Darth Lee, nie mówie, że kobiety są słabsze pod każdym aspektem fizycznym i psychicznym. Wręcz przeciwnie, w niektórych aspektach są lepsze od mężczyzn. Jednak nie pasuje mi to, aby kobieta była genialnym strategiem, wielkim dowódcą oraz niepokonanym wojownikiem. Po prostu nie układa mi się to. Jednak i tak nasze gadanie na nic się nie zda. Exil była kobietą, niestety :(.

Zobacz profil  Offline

Tytuł:
PostNapisane: 11 lip 2006, o 21:29 
Adept
Adept
niech se piszą co chcą, ale w kwesti histori gdzie gracz ma pole wyboru nie powinni się wogóle wypowiadać. Mi też kobieta na genialnego stratega sie nie nadaje nie zebym miał coś do kobiet, ale jeszcze się z aż tak inteligentymi sztukami nie spotkałem :]. Nawet z historii żadnej laski strateg nie kojarze. Tylko caryca Katarzyna, ale to polityka do czego się panie nadają dużo lepiej niż do armii. Pamietam ttuaj taki topic był chyba"czemu nie ma kobiet-madnalorianek?" była bardzo podobna sytuacja :D
Lee: Palp jest najprzystojniejsza postacią w SW(zaraz po nim Sion i Chewbacca) jak możesz tego nie dostrzegać?? :twisted:
Szukacie dobrej wojowniczki jedi?? Ayla secura :] (Padła od strzału w plecy :twisted: )

Zobacz profil  Offline

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona