[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2184: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2184: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4529: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4531: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4532: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4533: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
KotOR2.pl - Forum • Zobacz wątek - Co się zmieni w kanonie?

Zaloguj | Zarejestruj

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Co się zmieni w kanonie?
PostNapisane: 26 kwi 2014, o 10:09 
Jedi Honorary Consul
Jedi Honorary Consul
Ostrzeżenia: 0 / 4
Jak zapewne większość osób mnie znających wie, jestem gigantyczny fanem Ery Starej Republiki, w szczególności okresu Kotorów. Co mnie ciekawi, to czy nowy kanon wykasuje tylko EU opisujące filmy i co po nich, czy wydarzenia nie związane z nimi bezpośrednio, jak właśnie okres BBY. Byłoby dobrze wiedzieć :wink:

"Perhaps you were expecting some surprise, for me to reveal a secret that had eluded you, something that would change your perspective of events, shatter you to your core. There is no great revelation, no great secret. There is only you."

Zobacz profil  Offline

Tytuł: Re: Co się zmieni w kanonie?
PostNapisane: 28 kwi 2014, o 16:12 
Jedi Honorary Consul
Jedi Honorary Consul
Niestety mam dla ciebie (i dla mnie przy okazji) złe wieści. Ogłoszono dzisiaj, że WSZYSTKIE gry powstałe w ostatnich latach są już niezgodne z kanonem. Z tytułów wymieniono serie Jedi Knight, Force Unleashed, ToR i KotOR. Podobny los spotkał wszelkie książki i komiksy. Kanoniczne obecnie są tylko filmy i serial Clone Wars. Innymi słowy, wbrew wcześniejszym zapewnieniom, całe EU powędrowało do kosza...

Zobacz profil  Offline

PostNapisane: 28 kwi 2014, o 17:06 
Jedi Honorary Consul
Jedi Honorary Consul
Mam szczerą nadzieję, że jest to bardzo niesprawdzone źródło, i że dziś nie jest Prima Aprilis. :?

Edit; Niestety, sam sprawdziłem. :(

Zobacz profil  Offline

PostNapisane: 28 kwi 2014, o 17:15 
Jedi Honorary Consul
Jedi Honorary Consul
Też tak najpierw myślałem, po czym zapędziłem Wujka Gógle do roboty...

Swoją drogą jeszcze wczoraj czytałem, że ma niby powstać jakaś komisja do spraw kanonu, która będzie wybierać, które tytuły w nim zostaną, a które nie. Cóż, szybko się uwinęli, trzeba przyznać.

Zobacz profil  Offline

PostNapisane: 28 kwi 2014, o 17:18 
Jedi Honorary Consul
Jedi Honorary Consul
Cytuj:
Swoją drogą jeszcze wczoraj czytałem, że ma niby powstać jakaś komisja do spraw kanonu, która będzie wybierać, które tytuły w nim zostaną, a które nie. Cóż, szybko się uwinęli, trzeba przyznać.

No tak, wypili kawę, spytali "To co, wywalamy?" i koniec...

Zobacz profil  Offline

PostNapisane: 28 kwi 2014, o 18:40 
Praktykujący
Praktykujący
Jeśli rzeczywiście sprawa kanonu została 'zresetowana', jest tak, jak mówicie i nic już się nie zmieni (ew. wspomniana komisja), to mnie osobiście to bawi. :D Najbardziej sprawa KotOR-TOR. Kiedyś TSL zostało wykluczone z kanonu. TOR spieprzył historię, a teraz okazuje się, że całe te Vitiate, 300letnie Revany, itp., są g*wno warte. :P Nigdy tego nie było, brednie bez pokrycia w jakiejś niekanonicznej grze MMO. Druga sprawa - nie musicie się zastanawiać skąd Yoda wiedział o zasadzie dwóch. Nie wiem skąd, ale napewno nie od Bane'a bo on nie istniał.

Zobacz profil  Offline

PostNapisane: 28 kwi 2014, o 18:41 
Admin
Admin
Ku**a je**na m*ć ja p****le c**j k**as j***c disney

Dobrze że jestem adminem. :evil:

Zobacz profil  Offline

PostNapisane: 28 kwi 2014, o 18:51 
Jedi Honorary Consul
Jedi Honorary Consul
A do mnie dopiero dotarło, że zabiorą nam tak wspaniale wykreowane postaci jak Revan czy Traya...
Cytuj:
Ku**a je**na m*ć ja p****le c**j k**as j***c disney

Dobrze że jestem adminem. :evil:

8)

Zobacz profil  Offline

PostNapisane: 28 kwi 2014, o 19:42 
Jedi Honorary Consul
Jedi Honorary Consul
General Starkiller napisał(a):
A do mnie dopiero dotarło, że zabiorą nam tak wspaniale wykreowane postaci jak Revan czy Traya...

Wiesz, technicznie rzecz ujmując to one istnieć nie przestaną, a na pojawienie się o nich choćby wzmianki w nowych filmach czy serialach i tak nie było co liczyć. Najgorsze raczej jest to, że nie ma co liczyć na nowe produkcje (gry lub książki) do nich nawiązujące, no chyba, że jakieś fanowskie twory.

Swoją drogą rozumiem, że nowe scenariusze kolidowały im w jakiś sposób z historiami, które chronologicznie dzieją się po, w trakcie lub przed starą trylogią, nawet z czasami powiązanymi z nową trylogią, ale co im przeszkadzały wydarzenia sprzed tysięcy lat nijak nie potrafię zrozumieć. Przecież chyba w nowych filmach nie będą nagle odtwarzali całej historii Starej Republiki?

Zobacz profil  Offline

PostNapisane: 28 kwi 2014, o 19:45 
Wybraniec
Wybraniec
Hehe, no to suuuper. Nie dość, że panowie z disneya zdenerwowali jakieś 95% fanów, to popełnili mega gafę, bo co by im przeszkadzał okres KotORów (no dobra, to, że TOR poleciał do kosza to bardzo fajnie akurat :P) i ogólnie czas przed Mrocznym Widmem? Co on ma do najnowszych epizodów? que?

BTW. Zróbmy jakiś masowy bojkot. Taki jak za czasów wtedy, kiedy zakończenie ME3 okazało się totalnym szitem...chociaż to akurat prawie nic nie dało :<

Zobacz profil  Offline

PostNapisane: 28 kwi 2014, o 19:56 
Jedi Honorary Consul
Jedi Honorary Consul
Chociaż z drugiej strony, to nie zmieni się nic poza nazwą, bo teraz nie będzie "kanoniczny" tylko "niekanoniczny", a fani będą postrzegać to cały czas tak samo, niezależnie od tego co zrobi Disney (albo raczej disney). Fanów nie przekona, chociaż i tak o wiele lepiej dla jego wizerunku i postrzegania byłoby, żeby zostawił nic nie zmieniając.
Cytuj:
BTW. Zróbmy jakiś masowy bojkot. Taki jak za czasów wtedy, kiedy zakończenie ME3 okazało się totalnym szitem...chociaż to akurat prawie nic nie dało :<

Sam sobie dałeś odpowiedź. To nic nie da. :cry:

Zobacz profil  Offline

PostNapisane: 28 kwi 2014, o 20:18 
Jedi Honorary Consul
Jedi Honorary Consul
Zmieniając trochę temat, nie wiem czy powinniśmy obwiniać tak do końca Disney. Z tego co się orientuję kanon nadal ustala LucasArts, które jest co prawda własnością Disneya, ale nie sądzę by poza zatwierdzaniem nowych projektów i pilnowaniem dotrzymywania terminów Disney jakoś specjalnie się udzielał (bo w sumie co go to obchodzi, ważne żeby kasa się zgadzała). Zresztą zabawy z kanonem zaczęły się jeszcze za "kadencji" Lucasa, który stwierdził, że po filmach najważniejszy jest serial Clone Wars i ma gdzieś, że nie zgadza się on z wcześniej powstałymi dziełami. Zaryzykuję nawet stwierdzenie, że jedyną winą samego Disneya jest to, że po kupnie LucasArts wyłożył pieniądze na tworzenie nowych tytułów, przez które mamy teraz takie zamieszanie. No, ale zaznaczam, że to tylko moje odczucia, nie znam struktur obu tych firm.

Zobacz profil  Offline

PostNapisane: 28 kwi 2014, o 20:23 
Admin
Admin
Sam jednak zauważ, że większość decyzji, które miały miejsce, dotyczyły kwestii dość mocno finansowych i odpowiadających za ważniejsze źródła zysków (na przykład gry, wiele większe inwestycje od książek), więc każdy może dopowiedzieć sobie, że Disney maczał w tym palce. Tego nie da się nie powiązać, wszystko zaczęło się od wykupu, od tamtego momentu zaczęło się to wszystko...

A to właśnie od wykupu SW przez Disneya zaczęła się cała ta działalność, o ile tak to można w ogóle nazwać. W SW zapanowała tylko stagnacja i rozpieprzanie wszystkiego. Studio poszło do diabła, gry w produkcji poszły do diabła, The Clone Wars poszło do diabła, teraz kanon i ciąg dalszy tworzonych w erze Legacy historii pójdzie do diabła, a a w zamian dostajemy co? Największym wydarzeniem roku na scenie SW jest to, że wybrano reżysera i wszyscy mamy się zachłystywać tą niesamowitą wiadomością.

Zobacz profil  Offline

PostNapisane: 28 kwi 2014, o 22:54 
Jedi Honorary Consul
Jedi Honorary Consul
Cóż, trudno się z tym wszystkim nie zgodzić, zastanawiam się właśnie tylko czy powodem całego zamieszania jest sam fakt przejęcia LucasArts przez Disneya, czy jednak decyzja o kręceniu nowych epizodów i seriali. Jedno oczywiście wynika z drugiego, no ale chyba nikt nie chce obwiniać kogokolwiek o chęć rozwijania SW? Choć oczywiście w tym przypadku wyszło na coś zupełnie przeciwnego...

Zobacz profil  Offline

PostNapisane: 29 kwi 2014, o 22:31 
Wybraniec
Wybraniec
Tak się zastanawiam: kto, kiedy i gdzie jasno i dokładnie określił kanon? Bo wszyscy huczą, że kanon poszedł się walić, ale kto go określił?

Zobacz profil  Offline

PostNapisane: 29 kwi 2014, o 23:13 
Jedi Honorary Consul
Jedi Honorary Consul
Predi napisał(a):
Tak się zastanawiam: kto, kiedy i gdzie jasno i dokładnie określił kanon? Bo wszyscy huczą, że kanon poszedł się walić, ale kto go określił?

Kanon był podzielony na kilka części. Wiem, że na pewno były to filmy oraz serial i Expanded Univers czyli książki, gry i komiksy. I teraz zostanie tylko ta pierwsza cześć a Eu nie będzie. Natomiast Kanon wydaje mi się, że określa George Lucas lub Lucas Arts. Wszystko co było niezgodne z wydanymi już grami czy książkami(kanonicznymi) też uznawano za niekanoniczne.

Zobacz profil  Offline

PostNapisane: 30 kwi 2014, o 00:46 
Praktykujący
Praktykujący
Pierwsza myśl która wpadła do głowy po usłyszeniu informacji o "dekanonizacji" obecnego EU była podobna w brzmieniu do tego co Yayo napisał w swoim pierwszym poście. Disney - a przynajmniej ta część odpowiedzialna za SW - pokazuje tym zachowaniem iż ma w głębokim poważaniu wszystkich fanów i tak naprawdę kręci kolejne Epizody tylko po to żeby nachapać się kasy. Dlatego też biorą aktorów którzy kojarzą się z serią (Hamill, Fisher, Ford i inni) aby przyciągnąć jak najwięcej osób do kin. Ale wracając do tematu: może bym im to wybaczył gdyby tylko pozbyli się tego co było po Ep. VI, jednak tego że niszczą przeszłość... NEVER! Revan, Wygnana, pozostali Jedi oraz Sithowie zamierzchłych czasów - teraz już jako postacie niekanoniczne - mieli o wiele większy potencjał do rozwijania ich historii, ba, nawet niektórzy mieli lepszą historię niż postacie filmowe. Jedynym plusem tej całej sytuacji jest fakt, iż... Chewie będzie żył ;P

Zobacz profil  Offline

PostNapisane: 30 kwi 2014, o 01:01 
Wybraniec
Wybraniec
Najgorsze jest w tym wszystkim to, że wylecialo tyle fajnych rzeczy, ale takie gówno jakim jest serial the clone wars pozostał w kanonie. Przeciez w nim separatystów przedstawia się jako skończonych debili (np. Grievous bezmyślnie lecący na flotę Republiki czy tez idiotyzm droidów bojowych w postaci chwytania odpalonych granatow w reke i patrzenia się w nie jak w bombki choinkowe i to wszystko przyprawione dennym prequelowskim humorem Lucasa).

@Starkiller - ale nigdzie nie ma wzmianki o EU będącym w 100% kanonicznym względem filmów?

Swoją drogą to ciekawe jak nowy kanon rozpatrzy kwestię Wybrańca Mocy, która została trochę olana przez EU, bo Anakin żadnej równowagi nie osiągnął - po jego śmierci Sithowie dalej się mnożyli jak grzyby po deszczu no chyba, że Przepowiednia została źle odczytana jak to zasugerował Yoda.

Zobacz profil  Offline

PostNapisane: 30 kwi 2014, o 11:32 
Jedi Honorary Consul
Jedi Honorary Consul
Predi napisał(a):

Pozwolę sobie nieco uzupełnić wypowiedź Generala poniższym linkiem do Ossusa. Jak na razie artykuł jeszcze nie zaktualizowany najnowszymi rewolucjami, więc korzystajcie póki możecie ;)
http://www.ossus.pl/biblioteka/Kanon

Jedi_Ramir_Wolfe napisał(a):
Disney - a przynajmniej ta część odpowiedzialna za SW - pokazuje tym zachowaniem iż ma w głębokim poważaniu wszystkich fanów i tak naprawdę kręci kolejne Epizody tylko po to żeby nachapać się kasy. Dlatego też biorą aktorów którzy kojarzą się z serią (Hamill, Fisher, Ford i inni) aby przyciągnąć jak najwięcej osób do kin

Ale tak na prawdę dla ilu twórców najważniejszym nie jest właśnie nachapanie się? Osobiście nigdy do nikogo nie mam pretensji, że chce zarobić, no bo kto by nie chciał? Zresztą ani Disney ani LucasArts nie są fundacjami dobroczynnymi. Łudzenie się, że twórca robi coś dla fanów jest trochę dziecinne, wiadomo że filmy, książki, gry itd. powstają dla pieniędzy.
A to, że sięgają po aktorów ze starej trylogii? A czy twórcy książek, komiksów czy gier robili co innego? W ilu to tytułach pojawiały się postacie znane z filmów? Wojny Klonów to chyba Obi i Anakin sami prowadzili (a przynajmniej czasem takie można odnieść wrażenie). Wyjątkiem są tylko tytuły z dawniejszych lub znacznie późniejszych czasów, kiedy postacie owe już lub jeszcze nie istnieją. Chociaż w późniejszych czasach i tak co krok trafia się na nazwisko Skywalker albo Solo. Zresztą tytuły te i tak są w mniejszości do tych, których akcja ma miejsce w pobliżu filmów.
Nie chcę jednak wyjść na obrońcę ostatnich poczynań twórców (a chyba na takiego się kreuję moimi wypowiedziami ;) ), bo mnie również nie podoba się wyrzucenie całego EU do śmieci. Rozumiałbym częściowe oczyszczenie kanonu, bo w sumie niektóre okresy, jak np. wspomniane przeze mnie Wojny Klonów, są (a właściwie były) mocno przeładowane i takie oczyszczenie nawet mogłoby im służyć. Odkreślenie jednak wszystkiego grubą kreską jest pozbawione sensu.

Jedi_Ramir_Wolfe napisał(a):
Jedynym plusem tej całej sytuacji jest fakt, iż... Chewie będzie żył ;P

W sumie nie wiadomo jak długo, mogą go uśmiercić na początku VII ep ;) A przynajmniej swego czasu były plotki, że starzy bohaterowie będą służyć tylko dla wstępu, potem zginą i pałeczkę przejmą nowi. Ile w tym prawdy nie wiem, bo to plotki jeszcze sprzed początku prac nad scenariuszem.

Predi napisał(a):
Swoją drogą to ciekawe jak nowy kanon rozpatrzy kwestię Wybrańca Mocy, która została trochę olana przez EU, bo Anakin żadnej równowagi nie osiągnął - po jego śmierci Sithowie dalej się mnożyli jak grzyby po deszczu no chyba, że Przepowiednia została źle odczytana jak to zasugerował Yoda.

Tu nie ma niczego do rozpatrywania. Lucas już dawno stwierdził, że Anakin był Wybrańcem. Przywrócił równowagę Mocy? Przywrócił. No, a że tylko na chwilę... Cóż, życie jest ciężkie ;)

Zobacz profil  Offline

PostNapisane: 30 kwi 2014, o 11:58 
Praktykujący
Praktykujący
Jedi_Master napisał(a):
W sumie nie wiadomo jak długo, mogą go uśmiercić na początku VII ep ;) A przynajmniej swego czasu były plotki, że starzy bohaterowie będą służyć tylko dla wstępu, potem zginą i pałeczkę przejmą nowi. Ile w tym prawdy nie wiem, bo to plotki jeszcze sprzed początku prac nad scenariuszem.

Jeśli miałoby tak być to lepiej by zrobili jakby wogóle ich nie brali. Ewentualnie mogliby zrobić restart serii, podobnie jak zostało to zrobione ze Star Trekiem. Poprzednie wydarzenia działy się w innej linii czasowej i nie są uznane za niekanoniczne (a przynajmniej ja o tym nie słyszałem), nawet mamy starego Spock'a na miejscu :D

Zobacz profil  Offline

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona