[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2184: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 2184: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4529: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4531: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4532: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4533: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3706)
KotOR2.pl - Forum • Zobacz wątek - Rap...

Zaloguj | Zarejestruj

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 19 kwi 2006, o 17:51 
Jedi Honorary Consul
Jedi Honorary Consul
Ostrzeżenia: 0 / 4
Mam pytanko? Co Was pociąga w rapie. Wg mnie muzyka dobra, to muzka z melodią, słowa nie ważne. Jak chce mądrych słów to do książek zajrzę, a muzyka musi mieć nutę. Rap to tylku łubudubu bumbumbum. Ktoś z Was może mnie przekona do owego stylu. Sam zajmuję się robieniem amatorsko muzyki ( pianiko i organy od 10 lat). Może jeśli mi pomożęcie wychwcę tą kwintesencję rapu. ;)

Zobacz profil  Offline

Tytuł:
PostNapisane: 19 kwi 2006, o 18:01 
Wybraniec
Wybraniec
Własnie słowa są ważne bo w rapie liczy sie tekst, potem jest bit ,flow...
jara mnie w tym szybka nawijka,jak już wspomniałem teksty..zajebiste bity,ta rywalizacja między raperami..beefy,dissy:) to esencja rapu który tak kocham:]

Zobacz profil  Offline

Tytuł:
PostNapisane: 19 kwi 2006, o 18:03 
Jedi Honorary Consul
Jedi Honorary Consul
Master Windu napisał(a):
Ech...ja też słuchałem rapu, hip-hopu, i też z tego wyrosłem...i zacząłem słuchać metalu: Heavy, Thrashu, Blacku :twisted: Każdy lubi co chce, ale np. co trzeba umieć żeby robić rap?? Trochę porymować, w tle puścić jakiś prosty podkład (w Polsce dodatkowo należy mówić: "CHWDP" i joł, joł). A w rocku?? To muzyka, do której grania nie wystarczy mówić wierszyki w szybkim tempie. Poza tym, teksty w H-H i rapie są krótko mówiąć prymitywne...i nie mówcie, że się nie znam, bo jak mówię kiedyś tego słuchałem i trochę na ten temat wiem.

No dokładnie :] Mimo że ja nigdy rapu ni hip-hopu nie słuchałem, bo odrazu wskoczyłem na wyższe tony, to jednak całkowicie się z Tobą zgadzam. Ja się nie zapuszczałem głęboko w głębsze czeluście tego typu muzyki jednak z tego co słyszałem, wszystko sprowadza się do "Jestem czarny, a ty biały!!! Yo, yo, yo!" :? O hip-hopie polskim nawet już nic nie powiem bo szkoda...

Zobacz profil  Offline

Tytuł:
PostNapisane: 19 kwi 2006, o 19:10 
Praktykujący
Praktykujący
Rap to nawet niezła "muzyka" :wink: Dobry jest na przykład Ludacris czy The Game. Pomimo, że głównie słucham rocka i metalu, wczale nie przeszkadza mi rap. A co do polskiego Hip-hopu, to większośc to dno...
Ewentualnie przebija się Peja czy OSTR. Poza tym, reszta to głównie amatorzy, którzy mają kupę wolnego czasu...

PS: Kiedyś usłyszałem, że obcokrajowcy sądzą, że polski Hip-hop stoi na bardzo wysokim poziomie... Aż się boję pomyśleć, co jest za granicą...

Zobacz profil  Offline

Tytuł:
PostNapisane: 19 kwi 2006, o 19:51 
Jedi Honorary Consul
Jedi Honorary Consul
No prawda jest taka, że nie tylko w HH i Rapie są prymitywne teksty po prostu czasami twórcy mają "odpały" i zrobią głupote, w muzyce której ja słucham (NaziRock) jest np. taki kawałek nazywa się narodowy socjalizm i śpiewają w nim " Tak jak adolf Hitler niszcz żydowski stan, niech powstanie siła która będzie trwac" moim zdaniem ten tekst nie grzeszy inteligencją, ale są zato też takie kawałki jak "blask wolności" w którym spiewają "czy widzisz ten blask na Polskim niebie niebieskim jak wolność najdroższa ci przecież" i niech ktoś mi powie że to nie jet patriotyczne. Podsumując każdy wykonawca czasami zrobi cioś głupiego i tyle

Zobacz profil  Offline

Tytuł:
PostNapisane: 19 kwi 2006, o 21:57 
Praktykujący
Praktykujący
Darth Scumbag napisał(a):
A tak pozatym... to bardzo lubie zespoły typu Red hot Chilli Pepers. Ostatnia piesnka ich jest zajefajna. :D oprócz tego słucham Metallica, HIM, CKY, Rob Zombie, System of A Down, Disturbed, Foo Fighters i oczywiście Bloodhound gang :D

Widzę, że mamy podobne gusta :D RHCP Rulez!!!

Zobacz profil  Offline

Tytuł:
PostNapisane: 19 kwi 2006, o 22:09 
Praktykujący
Praktykujący
LO G to polefka z tego ziomka, ale najlepszy raper z nich wszystkich to ziomek którym sie gra :) czyli tak naprawde naszemu CJ podkładał głos YOUNG MAYLAY, i nagrał GTA SAN ANDREAS MIXTAPE, mam ta płyte i jest kozacka, tam ten ziomek co cały czas jara zioło, jemu też podkładał głos raper, the game też podkładał głos w GTA, temu ziomkowi gdzie w 1 misjach wbijasz z tym co jara zioło do domku, i tam typ coś mówi zeby ten BEAR szedł czyscic kibel, to własnie jemu podkładał th game głos :)

ten ziomek co napisał ze teksty w rapie sa prymitywne, to chyba w twoim dumu tak na ciebie mówią, bo tupac albo kanye west rapował / rapuje o bogu, i co to też jest prymitywne dla ciebie ? lepiej posłuchac piosenki metalu o szatanie ? wiara...

a i ten wasz cały raper z limp bizkit to jest pseuro raperek drugi ja rule sie znalazł, takich jak on jest na pęczki, a taki jak TWISTA 2pac the game kanye west NaS, nie ma...

i nie gadajcie ze w całym rapie jest prymitywny tekst bo nigdy nie przesłuchaliscie tyle tego shitu co ja, smieszne oczywiscie sa piosenki np 50 cent - candy shop to jest prymitywny syf ale nie słuchaliscie najstarszych nagran tupaca to jest prawdziwy rap o wszystkim, underground freestyle, mówicie niektórzy zeby byc raperem trzeba dac prosty bit i cos zeby sie rymowało, ale to musi najpierw wpadac w ucho najlepsi raperzy na swiecie siedza kilka godzin w studiu i nagrywaja albo robia bity rym to cos pieknego sa rózne style, freestyle i tu nikt nie powie ze to jest proste, gadacie głupoty mówiąc jakies "joł joł joł" lepsze to niz w tym metaliku "ave szatan i rozwalanie stun głosowych", ( oby ten manson wpadł pod fure the game ) nasłuchali sie paru piosenek i teraz mówia, wiadomo kazdy woli bardziej ostrą muzyke jeden techno drugi rap, ale nie mówcie o rapie ogólnie ze rap to syf czy cos bo słuchaliscie 1/10000 tego a myslicie ze rozumy pozjadaliscie, tego nie da sie przerobic w pare miesiecy to trzeba kochac od lat !

a co wy byscie chceli słuchac w tym rapie ? nie wiem o czym spiewaja w metalu czy jak to sie tam zwie czy rocku bo tego nie słucham, ale tak prawde mówiac to rap jest dla młodych ludzi którzy wiedza co to jest zycie na ulicy, rap znalazł umnie sposób na zycie, mówi o ulicy o ludziach i o wielu innych rzeczach, i tego chce własnie słuchac bo przez rap poznajesz człowieka który ten rap robi, chce coś przekazac i jak by to wygladało jak by sie nie rymowało ? musi sie rymowac ma byc płynne bit ma byc zajebisty dobre flow i wogule... co ja sie bede produkował zaraz chyba dostane bana za to ze sie tyle napisałem bo admini kochaja metal a ja lubie rap i zaraz dostane 6/6 warna. peace dla ludzi którzy słuchają rapu ( nie polskiego hh nie chodzi mi o tą dziedzine muzyki ) For my niggaz, for my homies thug life !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

master of the saber - prosze ciebie nie mów ze rap to jakies bumbumbum, gdzie w piosenkach tupaca gdzie rauje o swojej śmierci i na teledysku jest pokazane jak ginie, tam nie ma bumbumbum, tam uwiez ze sa mądre słowa ale nie wiem czy zrozumiesz ten slang.

2Pac - I Aint Mad at Ya - posłuchajcie dobry kawałek związany ze smiercią tupac'a, teledysk wyszedł kilka dni po jego śmierci ( dokładnie 7 kumaci wiedzą co to jest "teoria 7") wsłuchajcie sie i to napewno nie jest prymitywne.

2pac - R U Still Down - piekne nagranie zadne tam joł joł jak wy to mówicie, kumaci co rozumieja angielski będą wiedzieć o co chodzi.

acha jeszcze musze cos napisac, jak chcesz zaczac cos motac z rapem kup sobie na poczatek cos dobrego do bitów, akai 500 i mpc60 ( wydasz ładne 5000 zł jakoś tak ) kupisz mike przejsciówke za 500 zł, walniesz rymy dobre puścisz na dzielnice i zobaczymy czy sie posmieja czy bedziesz kozakiem, chetnie posłucham...ja osobiscie rok temu nagrałem płytę nielegalną, oczywiscie polski hh, bity były robione we fruity loops 3 i 4 lub w sound sorge, mike sure za 300 zł, lekki adapterek za 150 zł, 3 miesiące i płyta gotowa, chetnie wysle kawałek komus na maila, napiszcie na PM podajcie maila a jak dam rade to wysle, w tej chwili pracuje nad drugą płytą ale bedzie nagrywana już w studio, trzeba troche kasy bo 1h kosztuje 30 zł, ale kupie lepszego mike i studio moze mnie cmoknąć w napletka ;P;)

Ostatnio edytowano 19 kwi 2006, o 22:48 przez Ronix Makos, łącznie edytowano 3 razy

Zobacz profil  Offline

Tytuł:
PostNapisane: 20 kwi 2006, o 14:38 
Praktykujący
Praktykujący
Ronix Makos napisał(a):
ten ziomek co napisał ze teksty w rapie sa prymitywne, to chyba w twoim dumu tak na ciebie mówią, bo tupac albo kanye west rapował / rapuje o bogu, i co to też jest prymitywne dla ciebie ? lepiej posłuchac piosenki metalu o szatanie ? wiara...

Z tym się całkowice zgadzam. Za to właśnie nie trawię większości zespołow, które grają metal, cały czas śpiewają o szatanie (nie wszystkie).

Ronix Makos napisał(a):
a i ten wasz cały raper z limp bizkit to jest pseuro raperek drugi ja rule sie znalazł.

Z tym się nie zgodzę. Limp Bizkit jest dla mnie jednym z lepszych zespołów rockowych (nie znam sie na tych stylach bardziej rozbudowanych :) ) grają fajną muzę i w ogóle nieźli kolesie :P

Co do 50 Centa - niektórzy go lubią, niektórzy nie. Ja osobiście lubię i szanuję go za jego muzykę. Powiedz Ronix, że "Hustler's Ambition" Ci się nie podoba...
Tupac też był dobry. Gdyby nie zginął, kto wie czy nie byłby najlepszym raperem [*]

P.S. Respect za płytę Ronix. Powodzenia w nagraniu 2 :D

Zobacz profil  Offline

Tytuł:
PostNapisane: 20 kwi 2006, o 15:06 
Początkujący Jedi
Początkujący Jedi
Ronix Makos napisał(a):
gadacie głupoty mówiąc jakies "joł joł joł" lepsze to niz w tym metaliku "ave szatan i rozwalanie stun głosowych",

N/C
A już miałem Cie za w mairę normalnego gościa... Wcześniej pisałeś że masz szacunek do metalu, więc nei wypisuje teraz pierdół bo sam sobie zaprzeczasz, wcześniej też napisałeś ze 50cent to shit, a potem że go lubisz... Nie rozumiem cie stary i pojawił sie jakiś cien podejrzeń że te długie posty po prostu skopiowałeś z jakiegos forum o rapie. Metal to nei żadne "ave satan" bo to jest jakieś tam satatnistyczna muzyka. Nie bede Ci tu tłumaczył na czym polega wielkość muzyki metalowej i rockowej jeśli dla ciebie to tylko darcie mordy oczywiscie jest i taki metal ale ja nie lubie jak ktoś mi wrzeszczy do ucha, nie takiego metalu słucham(patrz temat "MetallicA")... szkoda gadać

Zobacz profil  Offline

Tytuł:
PostNapisane: 20 kwi 2006, o 15:43 
Jedi Honorary Consul
Jedi Honorary Consul
Rap to taki sam rodzaj muzki jak każde inne. Zarówno w muzyce klasycznej jak i rapie znajdą się ludzie pożądni, umiejący robić to czym się zajmują jak i cwaniaki mające się za kogoś lepszego.

Zobacz profil  Offline

Tytuł:
PostNapisane: 20 kwi 2006, o 16:04 
Praktykujący
Praktykujący
jezeli ci chodzi o to ze napisałem najpierw ze szanuje metal a potem ze to jest darcie mordy czy cos takiego to prawda, ale chomi mi o to w sensie "szanuje" ze jak ktos tego słucha to nie wyzywam tego czy cos bo kazdy ma swój styl i lubi to co chce, a jezeli chodzi o 50 to różnie bywa, nie bede pisał dlaczego, ale chodziło mi o jedno może źle napisałem i dlatego źle mnie zrozumiałeś, chodziło mi że 50 robi good shit, jak to mówią czarnuchy Yeah that's good shit nigga, czyli robi dobre gówno ziomek, tak czy inaczej, szanuje 50 i wielu innych...

acha jeszcze jedno, nie kopiowałem niczego z żadnego forum, rozpisałem sie tak bo chciałem jak najwiencej przekazać, nawet nie wiedziałem że aż tyle sie napisałem :P

Zobacz profil  Offline

Tytuł:
PostNapisane: 20 kwi 2006, o 17:31 
Wybraniec
Wybraniec
ja szanowałem fiftiego za czasów GRODT ta płyta to real gangsta shit...ale teraz komercha,słabsze płyty---->The Massacre :?

Zobacz profil  Offline

Tytuł:
PostNapisane: 20 kwi 2006, o 19:07 
Praktykujący
Praktykujący
nie wiem co wy widzicie w tym całym rapie.....stoi paru chłopców recytujących wykoute na pamięć wierszyki i nazywają to stylem muzycznym....co to za muzyka jak niekturzy z nich w życiu w rękach gtary nie tyrzymali niemuwiąc o graniu nie wolicie czegoś ambitniejszego np rock?? lub czystą muzyke jezz(w sumie sam go zabardzo nielubie ale doceniam bo to prawdziwa muzyka grana od serca bez nut i wykutych na pamięć schematów jezzowe kawałki sie nigdy niepowtarzają....)

Zobacz profil  Offline

Tytuł:
PostNapisane: 20 kwi 2006, o 19:26 
Jedi Honorary Consul
Jedi Honorary Consul
Skar napisał(a):
nie wiem co wy widzicie w tym całym rapie.....stoi paru chłopców recytujących wykoute na pamięć wierszyki i nazywają to stylem muzycznym....co to za muzyka jak niekturzy z nich w życiu w rękach gtary nie tyrzymali niemuwiąc o graniu nie wolicie czegoś ambitniejszego np rock?? lub czystą muzyke jezz(w sumie sam go zabardzo nielubie ale doceniam bo to prawdziwa muzyka grana od serca bez nut i wykutych na pamięć schematów jezzowe kawałki sie nigdy niepowtarzają....)

Teraz to ja się nie zgodzę. Nie lubię Rapu, nie rozumiem, kiedy byłem dzieckiem uczęszczającym do najniebezpieczniejszej szkoły podstawowej w śródmieściu... tak tak 3/4 klasy to spadochrony, muzyką dzieci ulicy był po prostu rock, zmienia się czas i zmieniają się trendy muzyczne. Nie możesz mówić, że Rap czy HiPHop to nie jest styl muzyczny ani tym bardziej sztuka. kiedy Picasso malował swe pierwsze kubistyczne obrazy, też dziwnie były odbierane... A tu proszę. Podobnie było z prekursorami ekspresjonizmu, prymitywizmu... Rap jest takim swoistym nurtem prymitywizmu w muzyce. Nie lubię, ale nie można mu odmówić śmiałych przekazów, ani tym bardziej u wielu autorów tego nurtu specyficznej poetyki, doprowadzonej do mistrzowstwa. No to się powymądrzałem... :wink:

Zobacz profil  Offline

Tytuł:
PostNapisane: 20 kwi 2006, o 20:41 
Praktykujący
Praktykujący
wystarczy posłuchać takiego rapera jak KANYE WEST, on gra na kilkunastu instrumentach jest mistrzem, nie robi tylko rap ale też inną muzyke, łączy coś z RNB albo z ROCKIEM nawet, fajnie na diamonds from sierra leone jest pokazane jak gra na dwóch pianinach jednocześnie...pomagał takim ludzią jak FOXY BROWN, teraz pracuje z COMMONEM a nawet z MICHAELEM JACKSONEM w ostatnim czasie, dużo jest raperów którzy nagrywali z zespołami rockowymi np METHOD MAN z LIMP BIZKIT, THE GAME z GREEN DAY, PUBLIC ENEMY z jakimiś innymi nawet nie pamientam, dużo tego jest

Zobacz profil  Offline

Tytuł:
PostNapisane: 20 kwi 2006, o 21:47 
Jedi Honorary Consul
Jedi Honorary Consul
Zarówno Kanye West jak i Common piszą teksty bardzo dobre. Sam słucham trochę rapu i niejednokrotnie nagrania pierwszego z wymienionych muzyków bardzo przypadają mi do gustu. Mam kilka jego, jak i innych raperów, płyt. Żeby rozwiać jakieś wątpliwości powiem tak. Mimo iż ubieram się w szersze ciuchy, jeżdżę na desce uwielbiam jazz i muzykę klasyczną wliczając w to również R'n'B. Muzyka to taka cześć każdego człowieka, która jest niezależna od hobby - często - a podlega bardziej wyrafinowanym gustom.;)

Zobacz profil  Offline

Tytuł:
PostNapisane: 21 kwi 2006, o 18:03 
Student
Student
Cytuj:
nie gadajcie ze w całym rapie jest prymitywny tekst bo nigdy nie przesłuchaliscie tyle tego shitu co ja, smieszne oczywiscie sa piosenki np 50 cent - candy shop to jest prymitywny syf ale nie słuchaliscie najstarszych nagran tupaca to jest prawdziwy rap o wszystkim, underground freestyle, mówicie niektórzy zeby byc raperem trzeba dac prosty bit i cos zeby sie rymowało, ale to musi najpierw wpadac w ucho najlepsi raperzy na swiecie siedza kilka godzin w studiu i nagrywaja albo robia bity rym to cos pieknego sa rózne style, freestyle i tu nikt nie powie ze to jest proste, gadacie głupoty mówiąc jakies "joł joł joł" lepsze to niz w tym metaliku "ave szatan i rozwalanie stun głosowych", ( oby ten manson wpadł pod fure the game ) nasłuchali sie paru piosenek i teraz mówia, wiadomo kazdy woli bardziej ostrą muzyke jeden techno drugi rap, ale nie mówcie o rapie ogólnie ze rap to syf czy cos bo słuchaliscie 1/10000 tego a myslicie ze rozumy pozjadaliscie, tego nie da sie przerobic w pare miesiecy to trzeba kochac od lat !

............................

(minuta ciszy)

Czy ty słyszałeś chociaż urywek metalowej piosenki?? (to pytanie retoryczne, nie odpowiadaj, bo dobrze znam odpowiedź). Powiedz mi gdzie ty słyszałeś "ave szatan i wrzaski"?? Wg. mnie muzyka metalowa ma najlepsze, najambitniejsze teksty (chociażby Metallica na starych płytach). Co do Marylina Mansona to też go nie znoszę (robi z siebie gwiazdę, nawet w Bravo o nim jest xD). Nawet zespoły blackowe i deathowe mają nieraz bardzo długie i zmuszające do przemyśleń teksty piosenek, a stereotyp metal=bezsensowny wrzask+jeden tekst "ave satan" to wymyślił chyba....w sumie to sam nei wiem, kto może być taki głupi :P

Cytuj:
acha jeszcze musze cos napisac, jak chcesz zaczac cos motac z rapem kup sobie na poczatek cos dobrego do bitów, akai 500 i mpc60 ( wydasz ładne 5000 zł jakoś tak ) kupisz mike przejsciówke za 500 zł,

Jak koniecznie chcesz pogadać o kosztach to...profesjonalna gitara to 5000 złotych, piecyk do niej za drugie tyle, a musisz mieć conajmniej trzy takie zestawy, nie wspominając o perkusji, jakimś nagłośnieniu itd. Chyba troszeczkę więcej, nie??

Anton Szandor LaVey

Zobacz profil  Offline

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona